Jeugd Nieuwe Pekela verdient soos

De jeugd van Nieuwe Pekela verdient een eigen onderkomen. Dit vinden de fracties van VVD en SP in de Pekelder gemeenteraad. Ze willen dit op korte termijn realiseren.Ze zijn drukdoende medestanders te vinden die de komst van een jeugdsoos ook zien zitten.Zowel de VVD als de SP weten dat een gloednieuw onderkomen er niet in zit. “Voor 30 tot 40.000 euro kun je units kopen” zegt VVD’ er Janneke Westers. De jongeren moeten meehelpen om hun eigen onderkomen te realiseren.”Zelf werkzaamheid van de jongeren is belangrijk. Het bedrijfsleven zou ook kunnen meehelpen. Bijvoorbeeld door de transport van units te verzorgen”zegt Janneke Westers. SP’er Pim Siegers zegt dat iedereen¬† baat heeft bij de komst van een jeugdsoos in Nieuwe Pekela. Nu verblijven jongeren op straat. “Het gaat vooral om de groepvan 10 tot 15 jaar. Die heeft nog perspectief, is nog niet verpest. Op je twintigste is het moeilijker om bij te draaien”zegt Pim Siegers. “De jeugd van Nieuwe Pekela gaat niet naar de jeugdsoos in Oude Pekela.Janneke Westers zegt dat de doelgroep bestaat uit dertig personen. “Je ziet jongeren van 12 en 13 jaar nu op straat lopen.Dat baart ons zorgen”.Het onderbrengen van de jeugd in een bestaand gebouw is voor beide woordvoerders een optie. Dorpshuis “de Kiepe”¬†is daarvoor al in beeld. Voor de jeugd een eigen ingang en ruimte te creeren.

Tags:

No comments yet.

Leave a Reply