Hennepkwekerij? Pand op slot!

De VVD Menterwolde signaleert een toename van hennepgerelateerde criminaliteit in de gehele regio en wil een nieuw wapen inzetten hiertegen. Drugscriminaliteit brengt vaak overlast en gevaren voor de omgeving met zich mee. Met name als het gaat om hennepkwekerijen in woningen is al snel sprake van een aanzienlijk verhoogd brandgevaar met alle risico’s van dien voor de omgeving. De afgelopen periode hebben meerdere incidenten plaatsgevonden die veroorzaakt zijn doordat in het betreffende pand een hennepkwekerij bleek te zijn aangelegd.

Daarom stellen de liberalen vandaag in de raadsvergadering voor om een Damoclesbeleid in te voeren. Op basis hiervan kan de burgemeester besluiten om een pand waarin een hennepkwekerij is aangetroffen enige maanden te sluiten, ook als het om een woning gaat. De boodschap is helder: wie een hennepkwekerij start, zet zijn huis op het spel.

U kunt het gehele Damoclesbeleid hier downloaden: 10b-nr.13-initiatiefvoorstel VVD Damoclesbeleid-12-12-13

Tags:

No comments yet.

Leave a Reply